Lamborghini,8 Milyon Liralık Arabalarını Geri Çağırıyor!

vzrteknoloji 16 May 2018

İtalyan Otomobil firması Lamborghini, beklenmedik bir karar aldı.Sınırlı sayıda ürettiği 8 milyon liralık Centenario modelini, etiket hatası yüzünden geri çağırma kararı aldığını resmi olarak duyurdu.

2016 yılında Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılan  Lamborghini Centenario, 1,9 milyon dolarlık fiyatıyla da dikkatleri çekmişti.Firma kurucusu olan Ferruccio Lamborghini’nin yüzüncü yaşına özel olarak geliştirilmesi sebebiyle oldukça önem verilen araç, kötü bir sonla karşılaştı.

Sınırlı sayıda üretilen ve özel müşterilere satılan Centenario, etiket hatasıyla gündeme geldi. ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, Lamborghini Centenario modelleri üzerinde yer alan etikette kilogramın yanlış yazılması sebebiyle ülke çapında kullanılan 11 aracın geri çağrılması kararını verdi.

En güçlü Lamborghini modeli olarak gösterilen ve 770 beygir gücüyle tam bir canavara dönüşebilen araç, V12 motoruyla 0’dan 100 kilometre saat hıza sadece 2,8 saniyede ulaşabiliyor. Aracın en yüksek hızı 350 kilometre saat olarak ölçülürken, 100 kilometre mesafede 24,7 litre tüketimiylede hayrete düşürüyor.Bakalım bu maliyetlerdeki bir aracı artık lamborghini firması hatasız üretebilecek mi…

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!
Aselsan ve Temsa Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsünü Üretti!
2019 Model Toyota 86 TRD Special Edition Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir