Otomobil Firması Tesla Türkiye Pazarına Giriyor!

vzrteknoloji 16 May 2018

Yaptığı teknolojik gelişmeler ve büyük bir ABD otomobil devi olanTesla Motors, bu yıl içinde Türkiye pazarına giriş yapacak. 

Elon Musk kişisel Twitter hesabından, “Tesla’yı Türkiye’de bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planlıyoruz. Ülkenizi seviyorum ve piyasaya sunulurken ben de orada olacağım” ifadelerini kullandı.

2017 yılının Kasım ayında Ankara’ya gelen ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahi Anıtkabir’i ziyaret ederek 10 Kasım paylaşımında bulunan mucit, Türk insanının gönlünde yer etmeyi başarmıştı.

Tesla Motors, SpaceX, Boring Company gibi şirketlerin kurucusu olan Musk, elektrikli otomobilekosisteminin en büyük oyuncusu olan Tesla’nın resmen Türkiye pazarına adım atacağını açıkladı.

Şubat ayı itibarıyla ürettiği toplam elektrikli araç sayısı 300 bini bulan Tesla Motors, tarihinin en zor dönemlerinden geçiyor.2017 yılının son çeyreğinde 675.4 milyon dolar ile şu ana kadarki en yüksek zararını yapan şirket, Temmuz 2017′ piyasaya sürdüğü Model 3 aracının üretiminde büyük sıkıntılar yaşıyor.

Mevcut siparişlere yetişemeyen ve her geçen dakika aleyhine işleyen Tesla, Haziran ayında düzenlenecek yönetim kurulu toplantısında CEO koltuğunda oturan Elon Musk’ın geleceğini tartışacak.

Şirketin hissedarlarından Jing Zhao, 2004 yılından bu yana Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ı yönetim kurulu başkanlığından alma teklifi sunmuştu. Söz konusu teklifin Haziran ayındaki toplantıda diğer hissedarlarca kabul edilmesi halinde, Musk kartal yuvasını bırakmak zorunda kalacak.

Musk, Tesla’nın 59,1 milyar dolar seviyesindeki piyasa değerini 650 milyar dolara taşımak istiyor. Ünlü mucit daha önce yaptığı açıklamada, şirketin performansı hedefe ulaşıncaya dek maaş, ikramiye ya da tazminat almayacağını belirtmişti.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!
Aselsan ve Temsa Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsünü Üretti!
2019 Model Toyota 86 TRD Special Edition Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir