Porsche, Yeni Elektrikli Otomobili Taycan’ı Tanıttı!

vzrteknoloji 10 Haz 2018

Porsche 70. yıl kutlamaları için sırasında Mission E concept olarak bildiğimiz yüzde yüz elektrikli otomobilinin seri üretim versiyonunu duyurdu. 

Porsche’nin CEO’su tarafından açıklanan bilgiye göre modelin adı Taycan oldu. Türkçe kökenli bir isim olan Taycan için CEO, “Canlı, Genç At” vurgusunun yapılmak istendiğini belirtti.Markanın logosundaki at figürüne atıfta bulunulduğu gibi, Porsche’nin ürün gamında yer alan Macan modeliyle bir kafiye tutturulmuş.

592 beygir güç üretebilen iki elektrikli motorun kullanıldığı modelde yaklaşık 500 km menzil sunulacak.Ayrıca Porsche Taycan ile 4 dakikalık bir şarj sonrasında 100 km yol gidilebilecek. 15 dakikalık hızlı şarj sonrasında ise 380 km menzile ulaşmış olacak.

Porsche Taycan konusunda oldukça iddialı olduğu konulardan biriside şarj süresi görünüyor.Çünkü Oliver Blume,otomobilin  sadece 4 dakikalık şarj ile 100 km yol gidebileceğini belirtti. Günümüz şartları göz önüne alındığında oldukça etkileyici olan bu özellik, Porsche Taycan’ı rakiplerinden bir adım önde tutmaya yetecek gibi görünüyor.

Otomobil 0’dan 200 km/s hıza ulaşması ise 12 saniyenin altında olacak.Ayrıca Taycan “500 km” menzile sahip olacak.Ayrıca 588 milyon dolarlık ekstra bir yatırımla daha şimdiden nasıl geliştirileceği hakkında bilgiler verilmeye başlandı.Porsche özellikle daha farklı segmentlerde yer alacak elektrik motorlu modeller üreteceğinin sinyalini bu yatırım dipnotuyla paylaştı.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!
Aselsan ve Temsa Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsünü Üretti!
2019 Model Toyota 86 TRD Special Edition Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir