Tek Sarjla 450 KM Yol Giden Elektrikli Araç Kia Niro Tanıtıldı!

vzrteknoloji 08 May 2018

Kia Niro’nun elektrikli versiyonu olan ve önceden CES fuarınd0 konsept olarak tanıtılan aracın, son kullanıcıya kadar ulaşılacak yeni hali ortaya çıktı.

CES 2018 teknoloji fuarında elektrikli kompakt crossover Niro modelini konsept olarak sergileyen Kia, aracın seri üretim modelini de ortaya çıkardı. Satışta olan hibrit Niro ile oldukça benzerlik taşıyan tasarım, ön ızgara kısmında bazı farklılıklar içeriyor. Herhangi bir hava çıkışına yer verilmeyen aracın şarj portu da ön tarafa yerleştirilmiş. LED sis farlarının dikkat çektiği tampon kısmında da aracın daha sportif görünmesini sağlayan sadece süs olarak görünen ızgaralara yer verilmiş.Tabikide Arka tamponda da benzer tasarım detayları bulunuyor.

Kia Niro batarya olarak 383 km menzile sahip ve tanıtılan seri üretim modelinde bu değeri artırmayı başarmış. 450 km seviyesine çıkarılan menzil, günümüz elektrikli araçları için oldukça iyi bir değer olarak görünüyor.

Ayrıca güç, tork gibi değerleri ve iç tasarımıyla ilgili detayları henüz açıklamayan Kia, aracın tüm detaylarını Paris Auto Show’da açıklayacak.Tahminen CES’te tanıtıldığı gibi 201 beygir gücü üretebilecek olan araç, kuzeni konumunda olan Hyundai Kona ile birçok açıdan benzerlik taşıyacak.Zaten günümüz taklit günü lakin önemli olan birbirinden ne kadar farklı ve çok ürün üretmek dostlar yoksa hepimiz bir yerlerden taklit etmiyormuyuz.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!
Aselsan ve Temsa Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsünü Üretti!
2019 Model Toyota 86 TRD Special Edition Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir