Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!

vzrteknoloji 12 Ağu 2018

Gelecekte otonom arabalar için büyük önem taşıyacak güvenlik kodları,Tesla tarafından diğer otomobil üreticileriyle paylaşacağını söyledi.

Tesla, diğer otomobil üreticileri için kaynak kodunu yayınlayacağının işaretini verdi. Artık gizli olmayacak kaynak kodu sayesinde diğer otomobil üreticileri, kendi makinelerine araç güvenlik yazılımı aktarabilecek. Otomobil devinin CEO’su Elon Musk, gelecekte kendi kendini sürecek otomobillerin güvenliği için oldukça önemli bir karar olduğunu belirtti.

Tesla’nın kaynak kodu, araç hareket ettiğinde araç güvenliğini destekleyecek bir bağlantı sağlayacak. Koddan yararlanacak firmalara sıfırdan, etkili bir güvenlik yazılımı geliştirme zahmetinden kurtarmış olacak.

Elon Musk tarafından paylaşılan twette şu ifadeler yer almakta:Dün gece Great Q & A @defcon. Tesla & SpaceX’i daha güvenli hale getirmeye yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz! Diğer araç üreticilerinin ücretsiz kullanımı için açık kaynaklı Tesla araç güvenlik yazılımını planlamak. Herkes için güvenli bir kendi kendine sürüş geleceği için son derece önemlidir.

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Aselsan ve Temsa Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsünü Üretti!
2019 Model Toyota 86 TRD Special Edition Tanıtıldı!
Yapay Zekalı Araçlar Sonumuzu Getirecek Gibi Görünüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir