UBER Saldırılar Hakkında Açıklama Yaptı

vzrteknoloji 11 Mar 2018

Tüm dünyada taksiciler ve Uber şoförleri arasında devam eden büyük bir tartışma var. Konu hakkında bugüne kadar net açıklamalarda bulunmayan ABD’li şirket, en sonunda gerekli açıklamayı yaptı. Şoförlerine sahip çıkan Uber, “Onlara gereken hukuki yardımı sağlayacağız.” dedi.

Geçtiğimiz gün İstanbul’da bir kişi Uber aracına saldırmış ve araçta büyük bir maddi hasar oluşturmuştu. Birkaç gün daha geriye gittiğimizde ise, taksiciler bir Uber çağırıp şoförünü dövmüştü. Yani son günlerde iyice had safhaya gelen bu olaylar, şirketi bir açıklama yapmaya sürükledi. Genellikle saldırı konularında detaylı şeyler söylemekten kaçınan Uber, “Bu zor zamanlarda, Uber sürücü ortaklarımızın yanında durmak önceliğimizdir.” ifadelerini kullandı. Globalden yapılan açıklamada Uber’in hedeflerine değinildi.

“Türkiye’deki operasyonlarımıza, sorumlu bir iş ortağı olarak, sonuna kadar bağlıyız.” diyen Uber, taksi sistemlerinin yasal olduğuna ve her ülkedeki gerekli vergilerin ödendiğine de vurgu yapmaktan kaçınmadı. Türkiye’de 2 bine yakın Uber aracı olduğunu ifade eden şirket, sözlerini şu şekilde tamamladı:

En çok önem verdiğimiz konuların başında, yerel paydaşlarla beraber çalışarak, birlikte daha akıllı ve çevre dostu şehirler yaratmak geliyor. Türkiye’de taksicilerin Uber’in teknolojisinden faydalandığı bu işbirliğinin çok büyük bir potansiyeli olduğu inancındayız”

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Ülkemizin Yeni Gözdesi Milli Enerji Silahı ‘Wattozz’ İle Tanışın!
Teknosa Bu Yıl 10 Milyon Dolar Zarar Elde Etti!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir