Uber’in Rakibi Lyft Farklı Bir Uygulama İle Bisiklet Kiralama İşine Giriyor!

vzrteknoloji 03 Haz 2018

Uberin yakın rakibi olan ve piyasada kendini baya bir dillendiren Lyft, 250 milyon dolar karşılığında bisiklet kiralama şirketi CitiBike’ı satın almak istiyor. Lyft’in  CitiBike ile görüşmeleri sürüyor.

Biliyorsunuz ki Uber bisiklet kiralama servisi olan  Jump’ı satın almasının hemen ardından taşımacılık sektörü ciddi anlamda değişmeye başladı. Özellikle Uber Amerika’daki en ciddi rakiplerinden Lyft de bir bisiklet kiralama servisi olan CitiBike’a göz dikti.

Lyft’in bu anlaşma için 250 milyon doları gözden çıkarmış gibi görünüyor.2 tekerli araç paylaşımının neredeyse Uber’e yakın bir popülerliğe kavuşması, bahsi geçen yatırımı her anlamda güçlü kılıyor. 2017 yılında bisiklet paylaşmaya dayalı yolcu sayısının 35 milyon olduğunu belirtmek gerekiyor.Bu paylaşım otomobil otomobil sektörününden sonra bisitlet sektörününde hızlıca geliştiğini ve önem kazandıgını gösteriyor.

Hem Lyft tarafından hem de CitiBike tarafından kabul edilmesine karşın henüz kesinleşmiş bir haber olmamakla birlikte görüşmelerin sürdügü söyleniyor.Lakin ikilinin kısa sürede anlaşmaya vardıklarını duyurması, sürpriz olmayacaktır.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!
Aselsan ve Temsa Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsünü Üretti!
2019 Model Toyota 86 TRD Special Edition Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir