WhatsApp’tan Otomobil Sahiplerini Sevindirecek Özellik!

vzrteknoloji 06 Şub 2018

Son dönemlerin en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp otomobil sahiplerini sevindirecek. İşte WhatsApp’ın yeni özelliği…

Son zamanlarda aldığı güncellemeler ile adını sıkça duyuran WhatsApp bir yeniliğe daha imza atıyor. Hemen hemen hergün yeni bir özelliği kullanıcılarına sunan ve haber sitelerinde sürekli adı geçen WhatsApp, bu seferde otomobil sahiplerinin yüzünü güldürecek.

iPhone modellerinde bulunan Apple CarPlay teknolojisi, otomobilinizin eğlence sistemine iPhone’unuzun her özelliğini yansıtabiliyordu. WhatsApp desteği sunmayan Apple CarPlay yeni gelen güncelleme ile artık WhatsApp’a erişim imkanı sunacak.

Öncelikle bu teknolojiyi kullanmak için aracınızda Apple CarPlay teknolojisi mevcut olmalı. Ardından WhatsApp’ın yayınlanan 2.18.20 güncellemesini edinerek Apple CarPlay desteğine sahip olmalısınız.

Yeni gelen bu özellik sayesinde iPhone’unuzu Apple CarPlay aracılığı ile otomobilinizin eğlence sistemine bağladığınızda, Whatsapp üzerinden gelen mesajların sayısını görebiliyor; Yeni bir mesaj geldiğinde ise Dijital asistanınız Siri’yeokutabiliyorsunuz. Yine aynı şekilde Siri aracılığıyla arkadaşınıza sesli mesajda yollayabiliyorsunuz.

Bu özellik ile artık otomobilde dahi çevrenizden kopmamanızı sağlayan WhatsApp,kullanıcılarına bir yeni özelliği daha sunmuş oldu. Son dönemlerde yaptığı güncellemeler ile adını oldukça fazla kez duyuran WhatsApp, bir yandanda uygulamasını bir hayli geliştirdi. Sizde konu hakkındaki düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
Aselsan ve Temsa Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsünü Üretti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir