Yapay Zekalı Araçlar Sonumuzu Getirecek Gibi Görünüyor!

vzrteknoloji 26 Tem 2018

Teknolojinin gelişimi ile birlikte yapay zeka adını verdiğimiz kendi algoritmasını oluşturan simülasyonlar hayatımıza gireceği zaman kontrol edilememesinin büyük sonuçlara yer açacagını söyleyen Siber güvenlik şirketi Deep Instinct’in CEO’su Guy Caspi bizi bu konuda uyardı.

Deep Instinct’in CEO’su Guy Caspi de konuyla ilgili ilgi çekici bir açıklamada bulundu. Caspi’ye göre sürücüsüz araçların birer ölüm makinesine dönüşmesi mümkün ve bu çok da uzak olmayan bir gelecekte gerçekleşecek. Caspi’nin bu açıklamasının ardında ise yapay zekaların ve benzer teknolojilerin rahatlıkla hacklenebilecek olması ihtimali yatıyor. En güvenli sistemlerin bile bir şekilde hacklenebildiğini düşünürsek, açıklamanın son derece mantıklı olduğunu görebiliriz.

Elon Musk’ın da bulunduğu pek çok teknoloji lideri ve üyeler de bu konuda bir fikir birliğine vararak özellikle otonom silahların asla hayata geçirilmemesi gerektiğini açıkladılar ve hiçbir şekilde gelişimine ve kullanımına destek vermeyeceklerini de belirttiler.

160’dan fazla şirketin altına imzasını attığı bu karara göre yapay zeka asla silah üretiminde kullanılmayacak ancak geleceğin önümüze neler getireceğini asla bilemeyiz. Halihazırda makinelerin insanları ‘tanıma’ yeteneğine sahip olduğunu biliyoruz.Lakin yapay zekaların kendini kontrol etmesi ve geliştirmesi gerçekten de dünyanın sonunu getirebilir.

bilimkurgu ya da distopik bir hikaye olmaktan çıkan pek çok teknolojinin gelişimine şahit oluyoruz.Yalnız teknolojinin iyi tarafı kadar kötü tarafınında anlatıldığı bu filmleri sadece film diyerek bilim insanlarının es geçmemesi lazım çünkü gerçekten kontrol edilemeyen her sistemin sonuçları çok ağır olur.

 

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!
Aselsan ve Temsa Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsünü Üretti!
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir