Yarı Kesik Üç Tekerlekli Elektrikli Araç Solo!

vzrteknoloji 14 Tem 2018

Kanadalı bir şirket tarafından üretilen yeni üç tekerlekli elektrikli araç artık yuh dedirtti.Yarısı olmayan bir binek otomobile benziyor fakat teknik özellikleri daha fazlasını vadediyor.

La kardeşim 10 tekerli araç gördük,uçan araba gördük,suda yüzen araba gördük ama bu dedirten yarı kesik aracı üreten  Electra Meccanica şirketi, “Solo” isimli 15.000 dolarlık elektrikli ve üç tekerlekli bir otomobilin üretimi için çalışmalarına hız verdi. Uygulanacak yeni satış stratejileriyle birlikte ilk hedef, 75.000 adet üç tekerlekli elektrikli araç satmak amaçları görünüyor.

675 kg ağırlığında olan ve maksimum 130 km hıza çıkabilen bu araç, 82 beygir motor gücüne sahip. İçerisindeki 17.3 kWh kapasitesindeki aküsü tek şarjla 161 km. yol giden Solo, normal bir 110 voltluk duvar prizinden 6 saat içerisinde tamamıyla şarj edilebiliyor.

J1772 konnektörüne sahip hızlı şarj özelliği de bulunurken anahtarsız giriş, Bluetooth stereo, geri görüş kamerası, 285 litre bagaj hacmi, klima, air-con, tek ısıtmalı koltuk ve ısıtmalı aynalar gibi normal binek araçların bazılarında bile olmayacak özellikleri bu araca eklenmiş.

15.000 doları böyle bir otomobile vermek uzun vadede oldukça fayda sağlayacak gibi görünüyor. Hatta bu otomobili ikinci bir araba olarak, şehir içi kullanımlarda ve park sorunu yaşanan yerlerde alternatif olarak bulundurmak oldukça mantıklı lakin arkadaşlarınızın geçecegi dalgaya katlanmanız gerekecek.

şirket artık ilk satışlardan sonra tamamıyla seri üretime geçmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl Ekim ayında, büyük ölçekli bir motosiklet üreticisi olan Çin’in Zongshen Sanayi Grubu ile üretim anlaşması sağlayan Kanadalı firma, yeni fabrikada üretilen ilk aracın teslimatını yaptıkları ufak bir etkinlik ile kutladılar.

ilk etapta 12 ayda 5.000 Solo otomobil satılması planlanırken daha sonra bu rakamın 20.000’e çıkarılması düşünülüyor. Şirketin üçüncü yıl hedefinde ise yılda 50.000’in üzerinde Solo satışı var. Zira Eylül ayından itibaren üretim tesisleri bu rakam için hazır olacak.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!
Aselsan ve Temsa Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsünü Üretti!
2019 Model Toyota 86 TRD Special Edition Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir