ABD’deki Şiddet Olaylarının Faturası Oyunlara Kesiliyor!

vzrteknoloji 11 Mar 2018

Son dönemde Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan şiddet eğilimli olayların faturası video oyunlarına kesiliyor.

Başkan Trump‘ın daha önce şiddetin sorumlusu olarak video oyunlarını göstermesiyle birlikte Beyaz Saray, konuya ilişkin bir video yayınladı.

ABD son yıllarda suç eğilimleri bakımından oldukça sıkıntı çeken ülkelerin başında geliyor. Özellikle çocuk yaşta denilebilecek bireylerin çeşitli silah ve materyaller ile okul basma; adam kaçırma, soygun ve gasp gibi çeşitli suçlara yönelmesi ülkede tedirginliği arttırdı. Trump hükümeti ise bu kötü durumun önüne geçmek için çalışmalar başlatmıştı.

Başkan Donald Trump’a göre ülkede meydana gelen tüm şiddetin kaynağı video oyunları ve filmler olduğu için çözüm arayışları bu platformlara yapılacak müdahale ile başladı. Geçtiğimiz günlerde de konuya daha fazla eğilmek adına oyun yapımcıları ile bir toplantı yapılacağı duyurulmuştu. Bugün ise o toplantının detayları belli oldu.

Video oyun üreticilerinin ve oyun karşıtlarının katıldığı toplantıda yaklaşık bir saat süren görüşme gerçekleşti. Toplantıda video oyunlarının içerdiği şiddet görüntüleri yapımcılar ile paylaşılırken oyunlara yönelik herhangi bir karar alınmadı. Ancak başkan Trump’ın ilerleyen günlerde bir karar alması bekleniyor.

Aslında toplantıdan bir karar çıkmaması şaşırılacak bir şey değil zira bu tür oyunların şiddete yönlendirdiğine dair herhangi bir kanıt yok. Video oyunlarının tüm dünyada popüler olduğunu ancak suç olaylarının sadece ABD‘de artış gösterdiğini de hesaba katarsak sorunun çözümünün video oyunları değil başka noktalar olabileceğini düşünüyoruz.

Belki de Trump, dünya üzerinde yürüttüğü savaşları ve bireysel silahlanmayıtartışmalı. Bakalım ilerleyen günlerde Trump bu konu ile ilgili ne gibi adımlar atacak. Toplantıda paylaşılan videoya aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Peki sizler video oyunlarının insanları şiddete yönlendirdiği fikrine katılıyor musunuz? Sizce bu sorunun çözümü ne olmalıdır?

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Call Of Duty:Black Ops 4’ün Sistem Gereksinimlerini Açıkladı!
PUBG Bedava Sandık Dağıtmaya Başladı!
Simülasyon Oyunu Farming Simulator 19 Kasım’da Çıkıyor!
Steam Yaz İndirimlerini Bugün Başlatıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir