Cübbeli Ahmet Hoca Bitcoin’e de El Attı: Yahudi Oyunudur!

vzrteknoloji 12 Şub 2018

Halk arasında Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, son ayların en çok konuşulan ‘para birimi’ olan Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ünlü, Bitcoin’in bir “Yahudi oyunu” olduğunu öne sürdü.

İsmailağa Cemaati’nin önde gelen isimlerinden olan ve geçmişte Mars ve uzay hakkında söyledikleriyle teknoloji dünyasında oldukça konuşulan Cübbeli Ahmet Hoca şimdi de Bitcoin hakkında konuştu. Fiili bir insan emeğinin gerekmediği Bitcoin üretimi konusunda hem iktisatçılar hem de din adamları çeşitli zamanlarda çeşitli açıklamalar yapıyorlar. İktisatçılar Bitcoin’i genellikle balon olup olmadığı yönünde yorumlarken din adamları caiz mi yoksa haram mı olarak yorumluyor. Hatırlayacağınız üzere Diyanet de bu konu hakkında çeşitli açıklamalarda bulunmuştu.

Cübbeli Ahmet Hoca geçtiğimiz günlerde cemaatiyle gerçekleştirdiği bir sohbet sırasında Bitcoin ile ilgili sorulan bir soruya cevap verdi. Bitcoin’in bir “Yahudi oyunu” olduğunu söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, cemaatini, Bitcoin’in birden geçersiz ilan edildiğinde “dımdızlak” ortada kalırsınız ifadelerini kullanarak uyardı.

Konuyla ilgili açıklamalarına devam eden Cübbeli Ahmet Hoca, “Ocak’ta 10 dolara almışlar, şimdi 1 milyon dolar olmuş, caiz midir diye soruyorlar. Ne olduğunu anlamadık ki caiz diyelim, elimizde tuttuğumuz bir şey yok ki! Hayali ihracat yani. Yahudi, paraları milletten toplayacak, sonra ilan edecek ki ‘hükümsüzdür’. Ne yapacaksın o zaman cübbeli hocaya mı geleceksin? Eline aldığın senindir, eline almadığın hiç para olur mu? Nasıl planlar çeviriyor Yahudi, görüyor musunuz!” şeklinde konuştu.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Ülkemizin Yeni Gözdesi Milli Enerji Silahı ‘Wattozz’ İle Tanışın!
Teknosa Bu Yıl 10 Milyon Dolar Zarar Elde Etti!
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir