Apple Watch Hayat Kurtarmaya Devam Ediyor!

vzrteknoloji 18 Şub 2018

24 yaşındaki Kacie Anderson adlı olan sürücü, otomobilinde bebeği de varken yaşanan kazada, çarpışmanın etkisiyle beraber otomobiline sıkıştı. Sürücü, iPhone akıllı telefonuna ulaşamayınca çareyi Apple Watch ile 911’i aramakta buldu.

Apple Watch, sıradan yerlere yaşamı değiştiren teknolojiler yerleştirerek, hayat kurtarmaya devam ediyor. Ürün, kullanıcılara sunduğu Acil SOS özelliği sayesinde araç sürücüsünün ve 9 aylık bebeğinin hayatını kurtardı. Hikayesini Shape.com ile paylaşan Kacie Anderson, sarhoş bir şoföre çarptığı anda saatinin onun ve 9 aylık bebeğinin hayatını nasıl kurtardığını anlattı.

Kacie yaptığı açıklamada, ‘basketbol ve lakros antrenörlüğü yaptığı için birkaç yıldır bu akıllı saati kullandığını fakat daha önceden hiç Acil SOS özelliğini kullanmaya ihtiyaç duymadığını’ ifade etti. Anderson, yaşadığı kaza sonrasında aldığı yaraların ağır olduğunu ve tıbbi müdahale gerektirdiğini belirtirken, aynı zamanda bebeğinin de ilgiye ihtiyacı olduğunu vurguladı. Yapılan çağrı sonrasında ise ambulans kısa süre içerisinde olay yerine geldi. Anderson’a sağlık ekipleri gerekli olan bütün müdahaleleri yaptı. Bu şekilde kendi hayatı kurtulan ve bebeğine zarar gelmeyen sürücü kaza sırasında akıllı saatini kullanıyor olduğu için kendini şanslı hissettiğini de belirtti.

Apple, Acil SOS özelliğini 2016’daki watchOS 3 yazılımı güncellemesinde Apple Watch’e eklemişti. Birden fazla uygulamaya gerek kalmadan sadece bir tuşa basılı tutmanız halinde 911’i yardımınıza çağıran özellik, daha çok hayat kurtaracak gibi görünüyor.

Hücresel bir bağlantıya gereksinim duymadan çalışan saati kullanabilmeniz için iPhone telefonunuzun menzil içerisinde ve yakınınızda olması gerekiyor. Ancak üzerinde çalışılan Apple Watch Series 3’de, dahili hücresel özelliği sayesinde, yakınınızda bir iPhone bulunmadan da SOS özelliğini kullanabilmeniz amaçlanıyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Instagram’ın Yeni Güncellemesi İle Takipçi Silme Özelliği Devreye Giriyor!
WhatsApp’ın Bu Sefer Bildirim Ekranına Bir Güncelleme Aldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir