Fenomen Olacağım Derken Borç Batağına Düştü!

vzrteknoloji 07 Mar 2018

26 yaşındaki Lissette Calveiro, fenomen olacağım diye borç batağına düştü!Bizim Öyle Bir Gayemiz Yok Takipçilerimiz Yeter Bize Canlar 🙂

2013 senesinde bir staj programı için Miami’den New York‘a taşınan genç kız, bir anda kendisini Sex and the City içerisinde yaşıyorum sanar. Fenomen olmayı kafaya takan Calveiro, Instagram ve Snapchat’teki paylaşımları için boyundan büyük alışverişlere, seyahatlere ve hatta spor salonlarına düşer. Her geçen gün harcamalarını abartan gençliğinin baharındaki sosyal medya sevdalısının bugün 10 bin dolar borcu var.

İşin komik yanıysa, kendisi fenomen olmayı başaramamış. Göreceğiniz üzere fotoğraf beğenileri bini zar zor geçiyor takipçi sayısı 20 bin bile değil. İnsanın içinden, “Eh be kızım o paralarla biraz da takipçi satın alsaydın bari” demek geçiyor ama diyemiyorsunuz. Malum bu devirde her şeyin organiği makbul. Bir de serbest gezen mutlu tavuklar ama durun onun konumuzla alakası yok.

Lisette’nin olayı her ne kadar ekstrem bir örnek olsa da son dönemde insanların gelmiş olduğu noktayı çok güzel özetliyor. Paylaşmak için yiyip içiyor, başkalarına göstermek için giyiniyor hatta sırf gösteriş olsun diye eğleniyor yetmezmiş gibi adeta reklam yapmak için aşık oluyoruz. Ama ben de gedikli bir sosyal medya takipçisi olarak söyleyebilirim ki o yapmacıklıkla içtenlik arasındaki fark açıkça görünüyor ve siz olmadığınız biri gibi davranırken sandığınızın aksine çekici değil itici oluyorsunuz.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Instagram’ın Yeni Güncellemesi İle Takipçi Silme Özelliği Devreye Giriyor!
WhatsApp’ın Bu Sefer Bildirim Ekranına Bir Güncelleme Aldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir