Artık Yediğimiz Yemeğin Tabağınıda Yiyebileceğiz!

vzrteknoloji 23 Tem 2018

Dünyamız kurulduğu günden bu güne çok fazla kirlendi,bununda en büyük yardımcısı tabiki biz insanoğlu ancak yeni geliştirilen teknoloji, atıkların daha kolay geri dönüştürülmesini sağlayacak gibi görünüyor. 

Polonya’da bir firma, çevre kirliliğini önlemek amacıyla yenilebilir tabak ve çatal kaşık ürünleri üretti.Ürünler tamamen buğday kepeğinden üretiliyor ve ısıtma, sıkıştırma ve suya dayanıklı hale getirilerek kullanıma hazır vaziyette sunuluyor.

Sıcak, soğuk ya da tüm sıvı yiyecekler için oldukça sorunsuz olan yeni tabaklar, kullanım sonunda kraker misali yenilebiliyor. Üstelik yenilmese dahi tabaklar, doğada 30 gün içerisinde tamamen çözünüyor ve ekosisteme karışıyor.

Polonyalı Biotrem firması tarafından gerçekleştirilen ürünler, şimdilik sadece 16 ülke pazarında satışa sunuluyor. Oldukça çevreci ve yenilikçi olan bu buluş umarız tüm dünya üzerinde yaygınlaşabilir. Özellikle fast food lokantalarında ortaya çıkan çöp yığınları bu şekilde çözülebilir.

Çevreci önlemler adı altında aslında bu ilke gelişme değil İngiltere’de bir lokanta, artan plastik kirliliğini azaltmak için müşterilerine makarnadan pipet sunmuştu. Yılda 8 milyar pipet tüketen İngiltere için oldukça iyi bir girişim olan bu makarna pipetler de müşteriler tarafından bir hayli sevilmişti.

Umarız bu tarz icatlar sayesinde artık dünyamızı az kirletecek ve gelecek nesillerimizinde yetişebileceği bir dünya bırakacağız.Bu bizim ve bütün insanoğlunun en büyük görevi olmakta zira gittikçe kirlenen çevre, bizden sonra gelecek nesiller için büyük tehlike oluşturabilir.

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Tesla Bu Seferde Sörf Tahtasını Üretip Satışa Sundu!
Gaziantepli Vatandaşımız Kendi Çabasıyla Kızılötesi Kamera Üretip Tübitak’a Sattı!
Yapay Zekalı Araçlar Sonumuzu Getirecek Gibi Görünüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir