İddaa’ya Göre Bloomberg, Teknosa’nın Satış Bedelinin Belli Olduğunu Söyledi!

vzrteknoloji 18 Tem 2018

Bloomberg tarafından atılan iddaaya göre Teknosa’nın satışı için Alman Media-Saturn-Holding, Teknosa’nın %75’lik hissesi için 90 milyon euro teklif etti.

Elektronik alışveriş mağazaları zinciri Media Markt’ın da sahibi olan Alman Media-Saturn-Holding’in Teknosa’nın %75’lik hissesi için Sabancı Holding ile 90 milyon euro değerinde bir çerçeve anlaşma imzalandığı iddia edildi.

Tabi bu bir varsayım lakin bu doğru ise Media-Saturn-Holding, her bir Teknosa hissesi için Sabancı Holding’e 1,09 euro (6,12 lira) ödeyecek. Fakat çerçeve anlaşmanın şartları nihai anlaşmaya kadar değişebilir ya da taraflar arasındaki görüşmeler sonuçsuz kalabilir.

Alman Firma maksimum 3 hafta olmak koşulu ile Teknosa hakkında incelemelerde bulunacak. 6 Temmuz tarihli çerçeve anlaşmanın altında Sabancı Holding adına CEO’su Mehmet Göçmen’in ve CFO Barış Oran’ın imzası bulunurken, Media-Saturn-Holding adına CFO Georg Mehring-Schlegel’in ve COO Peter Leisten’ın imzası yer alıyor.

Çerçeve anlaşma, 31 Temmuz tarihine kadar geçerli olacak. Konu ile ilgili olarak Teknosa ya da Media-Saturn-Holding’in sahibi olan Ceconomy bir açıklama yapmadı. Sabancı Holding ise belgelerin gerçeği yansıtmadığını söyledi ve daha fazla detay paylaşmadı.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Tesla Bu Seferde Sörf Tahtasını Üretip Satışa Sundu!
Gaziantepli Vatandaşımız Kendi Çabasıyla Kızılötesi Kamera Üretip Tübitak’a Sattı!
Yapay Zekalı Araçlar Sonumuzu Getirecek Gibi Görünüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir