İnsanlık Alemini Sosyal Medya Bağımlılığından Kurtaracak Kameralı Telefon Tasarlandı!

vzrteknoloji 16 May 2018

Şimdi bir hayal edin bir telefon var iyi bir kameraya sahip ve bir de sadece arama yapabiliyor. Diğer bütün özellikleri yok sayan bu ilginç tasarım, Kolombiyalı bir tasarımcı tarafından dizayn edildi.

İnternetin gelişimi inanılmaz boyutlarda hayatımıza dahil olmasıyla sonuçlandı. Eskiden insanların sadece arama yapmak veya mesaj atmak için kullandığı telefonlar, şu anda bambaşka boyutlara ulaşmış durumda görünüyor.

Kolombiyalı tasarımcı Miguel Harry’e göre bir telefon için önemli olan iki şey vardır, fotoğraf çekebilmesi ve arama yapabilmesi. Serbest tasarımlar geliştiren sanatçı bu kez de şekliyle sabunu andıran ilginç bir telefon tasarladı. Harry, modelinin adını da insanın kendi iç varlığını ve iç yapısının derinliğini görebilme sanatı ve bağımlılıktan özgürlüğe götüren yol olarak görülen, Zen felsefesine atıfta bulunarak Moto Zen olarak belirledi. 2017 senesinde çizimlerini bitirdiği tasarım için hiçbir marka girişimde bulunmadığı için prototip şeklinde beklemektedir.

Bu tasarımla insanlara,”telefonların ele geçirdiği hayatınızı geri kazanın” mesajını veren Harry, telefonların daha sade olması gerektiğine inanıyor. Birçok olayı projeleri de hayata geçirilmiş durumda. Yuvarlatılmış hatlar ve minimal tasarımı ile proje hayata geçirilmiş olsa belki de insanların ilgisini çekebilirdi. Sosyal medya odaklı yaşamını sürdüren insanların, hayatın güzelliklerini görebilmesi için birçok proje tasarlandı ve Miguel Harry’nin projesi de en sağlamlarından biri. Tasarımcının sitesine buradan ulaşarak diğer tasarımlarına da göz atabilirsiniz.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Tesla Bu Seferde Sörf Tahtasını Üretip Satışa Sundu!
Gaziantepli Vatandaşımız Kendi Çabasıyla Kızılötesi Kamera Üretip Tübitak’a Sattı!
Yapay Zekalı Araçlar Sonumuzu Getirecek Gibi Görünüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir