ASELSAN,Yerli Üretimle İlgili Başarısını Açıkladı!

vzrteknoloji 26 Tem 2018

Yerli ve milli üretimde gururumuz olan ASELSAN yüzde 70 başarı oranı sağladı.Oranın artması ülkemizde bayram etkisi yaratırken aynı zamanda firmanın yönetim kurulu belirli stratejiler uygulayacak.

Ülkemizin Savunma Sanayii şirketlerinden ASELSAN’ın Yönetim Kurulu Başkanı, şirketin yüzde 70 oranında yerli üretimle başarı sağladığını belirtti. Gebze Ticaret Odası’nın Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, yüzde 20-25 seviyelerindeki milli ve yerli üretimin yüzde 70’lere ulaştığını açıkladı.

Afrin’deki Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı operasyonu ile ASELSAN uluslararası bir şirket konumuna geldi.Ülkemizin silah sanayisinde daha da büyümek isteyen ASELSAN için yenilenme, millileşme ve yerlileşme şu an temel hedefler olarak belirlenmiş durumda görünüyor.Görgün, “Milli savunmanın ve Türk ordusunun kullandığı aklınıza gelebilecek her türlü cihaz, platform, sistemde, ASELSAN’ın ya yüzde yüz ya da önemli oranda katkısı var. Bu şuurla 6 bin kişilik orduyla biz ASELSAN’da çalışıyoruz” dedi.

ASELSAN bünyesinde 770’in üzerinde alt yüklenici bulunmakta. Görgün, ASELSAN ile çalışmanın firmaların üretim kalitesine yansıdığını ve yurtdışına ihracat yapmalarına olanak sağladığını belirtiyor.Şirketler arasında, belli bir kalite seviyesine ulaştıktan sonra Airbus ve Boeing ile birlikte çalışanlar olduğunu da ekliyor.

Borsada yüzde 15 işlem gören ASELSAN hisseleri yüzde 25’e yükseldi. Ülke dışından 100 milyon doların üzerinde yatırım ülkeye girdi.Tabi ASELSAN’ın 100 bin liralık hissesinin alınması,1,5 ayda 30 ila 35 bin lira kazandıracağını belirtti.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Üniversite Ögrencilerimiz Gizli Roket Atar Sistemi Geliştirdi!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Ülkemizin Yeni Gözdesi Milli Enerji Silahı ‘Wattozz’ İle Tanışın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir