İşte Karşınızda TSK’nın Yeni Amiral Silahı Boran!

vzrteknoloji 08 May 2018

TSK’nın yeni amiral silahı Boran, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli tarafından açıklanan bilgiye göre TSK’nın yeni silahı sistemimizin ilk ürünü olarak yer alıyor. 

105 milimetre havadan taşınabilir hafif çekili obüs sistemi olan Boran’ın yıl sonuna kadar seri üretimine başlanıp teröre karşı kullanılması planlanıyor.Makina ve Kimya Endüstrisi ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ortak üretimi olan Boran’daki silah sisteminin tamamen yenilendiği dile getirildi. Önceki sisteme göre silah sisteminin parçaları değiştirildi ve aynı zamanda özel malzemeler kullanılarak daha da hafif hale getirildi.

Modern komuta ve atış kontrol sistemleri bulunan Boran’ın konum ve yön tarifini kendi belirleyebiliyor. Böylelikle vuruş işlemleri daha otomatik hale geliyorken azami 17 kilometre mesafeyi etki altına alabildiği ifade edildi.

TSK’nın 720 kilogramlık bir ağırlığa sahip olan silah sisteminin klasik mevzilenme prosedürlerine ihtiyaç olmadan atış yapabiliyor. Ayrıca Boran’ın eksi 32 ila artı 44 dereceye kadarki çevre koşullarında 8 saat boyunca her türlü atış görevini gerçekleştirebildiği açıklandı. Milli Savunma Bakanı Canikli tarafından paylaşılan demeçte, Boran’ın hava hücum harekatı gerçekleştirilecek komando ve piyade birlikleri için üretildiği ifade edildi.

Tabiki daha önce düzenlenen operasyonlarda kullanılan “Fırtına” ve “Panter” obüsleri de MKE tarafından üretilmiş ve büyük bir başarı göstermişlerdi. Yeni sistem Boran’ların da 2019 yılı itibarıyla askerlerimize verilmesi planlanıyor.Ordumuz için atılan bu önemli adımları Vzr Teknoloji Ailesi olarak destekliyoruz.MKE’nin yayınladığı videoyu aşagıdan izleyebilirsiniz.

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Üniversite Ögrencilerimiz Gizli Roket Atar Sistemi Geliştirdi!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Ülkemizin Yeni Gözdesi Milli Enerji Silahı ‘Wattozz’ İle Tanışın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir