Teknosa Bu Yıl 10 Milyon Dolar Zarar Elde Etti!

vzrteknoloji 12 Ağu 2018

Geçen seneyi kar ile kapatan Teknosa Bu sene istediği verimi veremeyerek bu yıl tam KAP’a 10 milyon TL zarar ettiğini açıkladı. 

İlk 6 Ayda 10 Milyon TL Zararda bulunan Teknosa,Dolar – Euro ve Borsa üzerinde gerçekleşen inanılmaz dalgalanmalar yüzünden şu sıralar baya bir vurgun yemiş durumda görünüyor.

Geçen sene bu aylarda 2017 yılının ilk yarısında 1 milyar 700 milyon TL gelir elde ettiğini de belirtirken, geçen yıl mağazalarında satışlarını %12 arttırdığı da açıkladı.

Ülkemizde dolar kuru nedeni ile pek çok firma zorda olduğu gibi, hala artmaya devam eden kur ne yazık ki durdurulamıyor. Temennimiz bu tür ekonomik daralmaların kısa süre içerisinde bitmesi ve rayına girmesini bekliyoruz.

Bize göre sadece türkiyede değil,tüm dünya genelinde teknoloji marketlerinin devri bitiyor gibi görünüyor.Zira sanal marketler sundukları fiyat avantajlarıyla bu marketleri bitiriyor.Tüm dünya genelinde artık bir amazon gerçeği var.

Amerikada aldığınız ürün,ülkesinde bir gün diger ülkelerde de on gün içerisinde kapınıza geliyor.Türkiyede de kısmen hepsiburada ve gittigidiyor gibi siteler bunu sağlıyor ve teknoloji marketlerinde satılan ürünlere göre ciddi fiyat farkları sunuyorlar.

Yani dememiz ora geliyor ki döviz kurlarının acilen dengelenmesi ve dolar-euro`nun acilen aşagıya çekilmesi gerekli çünkü böyle giderse bu düzen ekonomiye deprem etkisi yapacak görünüyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Üniversite Ögrencilerimiz Gizli Roket Atar Sistemi Geliştirdi!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Ülkemizin Yeni Gözdesi Milli Enerji Silahı ‘Wattozz’ İle Tanışın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir