Mars’ta Ayak İzi Bulunduğu İddialarına NASA’dan Cevap Geldi!

vzrteknoloji 07 Mar 2018

Mars’ta fosilleşmiş ayak izlerinin bulunduğunu belirten Dr. DiGregorio’nun iddialarına NASA’dan cevap geldi.

Mars’la ilgili pek çok kitap yazan Buckingham Üniversitesi araştırma görevlisi Dr. DiGregorio, Mars’ta çekildiğini iddia ettiği bir fotoğrafı paylaşarak, NASA’nın Marslıları gizlemeye çalıştığını açıkladı. Mars’ta çekilen fotoğraflarda, uzaylıların fosilleşmiş ayak izlerinin bulunduğu düşünülüyor. Tüm dünyada birden gündem olan ayak izleri, NASA’yı konu hakkında açıklama yapmak zorunda bıraktı.

NASA, Dr. DiGregorio’nun “ayak izleri” olarak tanımladığı fotoğrafların gerçekte çok daha küçük, hatta bir susam tanesi boyutunda olduğunu belirtti. Mars yüzeyinde bulunan taşların kristal düzeninden kaynaklanan bir şekil olduğunu düşündüklerini belirten NASA’nın Mars Curiosity bilim ekibinden Sanjeev Gupta, bu şekillerin alçı taşı kristallerinde görüldüğünü açıkladı. Benzerlerinin Dünya’da da gözlemlendiğini ve benzeri şekiller yarattığını söyleyen Gupta, bunların Mars’ta yaşam olduğunu kanıtlamadığının altını çizdi.

Normal görselde fosilleşmiş bir ayak izi varmış gibi gözükse de, gerçek boyutu olmadığı için görsel yanıltıcı olabiliyor. İngiliz Daily Star gazetesine konuşan Dr. DiGregorio, fotoğraftaki görselin bir yıldan beri Mars’ta çekilen fotoğrafların hiçbirinde olmadığı, daha sonrasında ise birden ortaya çıktığını belitti. NASA’nın insanlara bunu söylememek için özellikle gizlediğini belirten Dr. DiGregorio, fosilleşmiş ayak izlerinin Mars hakkında düşünceleri farklı bir noktaya taşıdığını belirtti.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Mars’da Suya Çok Yakın Sıvı Bulundu!
Nasa,Mars’a Helikopter Gönderilecek!
Elon Musk’ın Gözünden Falcon Heavy!
Elon Musk, Mars’a Gidecek Olan Tesla Roadster’den Yeni Fotoğraflar Paylaştı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir