2018 Model Emojiler Göründü!

vzrteknoloji 09 Şub 2018

Akıllı telefonlar ve çevrimiçi mesajlaşma uygulamaları ile hayatımıza giren, yazılı iletişimde duygularımızı ifade etmek için sıklıkla kullandığımız emojilere bu yıl yepyeni tipler ekleniyor. 

İlk seri emojilerden bu yana her ırka ait ten ve saç rengini bünyesine katan emojiler uzun zamandır hasretle beklenen kızıl saçları da artık ansiklopedisine katıyor. Unicode 11.0 ile düzenlenen ve bünyesinde 157 adet farklı emojiyi barındıran paket artık yayınlanmayı bekliyor. Haziran ayı ile birlikte yayınlanmayı bekleyen emojiler var olan emojilerle birlikte toplam emoji sayısını 2666‘ya yükseltecek.

Emojipedia bu yıl gelmek üzere olan yeni emojilerin tamamının yer aldığı bir video paylaştı. Birbirinden farklı ve eğlenceli emojiler gördüğümüz videoda; süper kahramanlar, kıvırcık ve kızıl kafalar, tavus kuşları, kuklalar ve papağanların yanı sıra rakunlar, lamalar, su aygırları, porsuklar ve kangurular gibi memeliler de bulunuyor.

Emojilerin cihazlar üzerinde tam olarak nasıl görüleceği belli değil zira Apple emojilerini yazılım güncellemesi ile sunuyor ve onları kendince revize ediyor. Aynı şekilde 2017 yılında Google da emojilere kendi tasarımını katarak özde aynı ancak görüntüde farklı tasarımlar sundu. Muhtemelen bu emoji paketi de önceki emojilere denk olması için elden geçirilecek. Dilerseniz yeni emojilerden dikkat çekenlere değinelim.

Emoji suratlarında soğuktan donan aynı zamanda sıcaktan patlayan tipler mevcut. Aynı zamanda yeni bir favori emoji olabilecek olan durumundan rahatsız tipte bu pakette.

Yiyecek kısmında ise mango, diyetisyen önerisi marul ve diğer tatlı çeşitleri mevcut. Israrla eklemedikleri çay bardağı ne yazık ki yine yok. Umarız bir gün o ansiklopediye girer.

Bir diğer dikkat çekici emojiler ise bilimsel anlam yüklü bu emojiler. Deney tüpü, bakteriler ve kan testleri gibi farklı çizimler yine bu pakette bizlerle olacak.

İşte annelerimizin en çok seveceği ve kullanacağı emojiler. Temizlik ve hijyen adı altında farklı objeleri temsil eden emojiler.

Bir diğer dikkat çekici emoji ise Jolly Roger korsan bayrağı. Biz her ne kadar eksikliğini hissetmesekte korsan yazılımları vurgularken bu bayrağı tercih edebiliriz.

Emoji paketlerinin haziran ayında kullanıma sunulacağını tekrar belirterek, paket içerisindeki tüm emojileri aşağıda bulunan video bağlantısından görebilirsiniz. Yeni gelecek güncellemelerde sizce hangi emojiler olmalı? Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Terrafugia,Uçan Otomobilini Yakında Satışa Çıkarıyor!
Nvidia GeForce 11 Serisi Çıkış Tarihleri Sızdırıldı!
Samsung Yine Yeni Reklam Filminde iPhone X’un İnternet Hızıyla Dalga Geçti!
MIT,Robotları Sezgisel Olarak Kontrol Etmenin Yolunu Buldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir