Elektrikli Boya Daha Fazla Alanda Kullanılmaya Başlandı!

vzrteknoloji 06 Şub 2018

Londra merkezli Bare Conductive adlı bir şirket elektriği ileten boya üretti. Ürünün kağıt, plastik, ahşap, karton veya cam gibi çeşitli yüzeylerde kullanılabileceği belirtildi.

Elektriği üretmek için karbon kullanan elektrikli boyayla ilgili açıklamalarda bulunan Bare Conductive CEO’su ve ortak kurucusu Matt Johnson, “Bu sıvının içinde çok sayıda küçük karbon parçacıkları var ve sıvı kuruyunca bu parçacıklar birbirine daha da yakınlaşıyor” dedi. Johnson, boyanın kurumasıyla birbirlerine yaklaşan karbonların elektriği iletebilecek yakınlığıa geldiklerini belirtti.

Bir bilgisayara ya da bir elektrik düğmesine ya da anahtarına devre kartıyla bağlanarak kullanılan elektrikli boya, bu cihazlar için algılayıcı görevi görüyor. 2009’dan bu yana piyasada olan ürün 200 binden fazla kişi tarafından satın alındı.

Elektrikli boya görece uzak bir gelecekte evimizin duvarlarının etkileşimli bir hale gelmesinin temellerini oluşturuyor olabilir. Zira SmartThings tarafından 2016 yılında yayınlanan “Gelecekte Hayat” isimli rapora göre insanlar evlerinin duvarlarını boyatmakla uğraşmayacaklar. Bunun yerine led ekrana benzeyen kaplamalarla istedikleri görüntüyü duvarlarına yansıtabilecekler. Bu tip bir tahayyül bildiğiniz üzere efsanevi bilim-kurgu dizisi Black Mirror’ın geçmiş sezonlarında yer alıyordu. Siz ne düşünüyorsunuz böyle bir elektrik anahtarınız olsun ister miydiniz?

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Terrafugia,Uçan Otomobilini Yakında Satışa Çıkarıyor!
Nvidia GeForce 11 Serisi Çıkış Tarihleri Sızdırıldı!
Samsung Yine Yeni Reklam Filminde iPhone X’un İnternet Hızıyla Dalga Geçti!
MIT,Robotları Sezgisel Olarak Kontrol Etmenin Yolunu Buldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir