Nasa,Mars’a Helikopter Gönderilecek!

vzrteknoloji 12 May 2018

NASA, Mars helikopteri ile uzay araştırmalarındaki yeni dönem için çalışmalarını başlatmayı planlıyor. Mars helikopteri ile uzaydaki robotlu keşiflere bir yenisi eklenecek.

Nasa,Mars için geliştireceği mini bir otonom helikopter ile Mars yüzeyi araştırmalarına bir yenisini ekleyecek.Yüzeydeki gezici robotların ve uyduların ulaşamadığı görüntüleri toplayacak. Bu sayede Mars hakkında ayrıntılı bir inceleme yürütülebilecek.

1.8 kilogram ağırlığındaki helikopterin pervaneleri 3000 rpm hızda dönecek. Bu, normal bir helikopterden yaklaşık 10 kat fazla dönüş hızı anlamına geliyor. Helikopter bu sayede,Mars atmosfer yoğunluğunda havada kalabilecek. Ayrıca helikopterin geceleri de çalışabilir durumda kalması için ayrı bir ısıtma sistemi de kullanılacak.

Pervaneleri yüksek hızda dönen bu helikoptere, güneş pilleri ile güç sağlanacak. Tam şarj sonrasında test edilecek helikopterin, 10 metre yüksekliğe çıkabilmesihedefleniyor. İlk uçuşu için hedeflenen havada kalma süresinin ise 30 saniyeolduğu belirtiliyor. Testlerin ardından helikopter, yüzlerce metre yüksekliğe çıkabilecek ve 90 saniyede havada kalabilecek.

Aşağıdaki video ile helikopter hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Mars’da Suya Çok Yakın Sıvı Bulundu!
Terrafugia,Uçan Otomobilini Yakında Satışa Çıkarıyor!
Nvidia GeForce 11 Serisi Çıkış Tarihleri Sızdırıldı!
Samsung Yine Yeni Reklam Filminde iPhone X’un İnternet Hızıyla Dalga Geçti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir