Resmi Tanıtımdan Önce HTC U12 Tayvan’da Ortaya Çıktı!

vzrteknoloji 06 Şub 2018

HTC’nin bir sonraki amiral gemisi U12, resmi tanıtımının yapılmasından önce anavatanı Tayvan’da düzenlenen bir 5G etkinliğinde ortaya çıktı.

Akıllı telefonların, resmi olarak piyasaya sürülmeden önce, yaşanan sızıntılar sebebiyle birçok özelliği ortaya çıkıyor. HTC U12 ile ilgili yaşanan son sızıntı ise özelliklerin çok ötesine geçti ve telefonun elle tutulur halini görmemizi sağladı. Tayvan kaynaklı olarak sızdırılan video ve görsellerde telefonun bir önceki model olan U11’e çok benzediği görüldü. Telefon, HTC Vive Pro, Vive Focus ve diğer akıllı telefonların yer aldığı bir 5G veri hız testinde ortaya çıktı.

Geçtiğimiz ay sonunda gerçekleştiği belirtilen etkinlikte teorik olarak 1 Gbps hızına ulaşan 5G teknolojisi testedildi. Yapılan testlerde HTC U12, 809.58Mbps veri indirme hızına ulaştı. Bununla birlikte bu telefonun U12 modeli olduğu Evan Bass tarafından da doğrulandı.

Telefonun dış görünüşüyle ilgili başka görünen noktalar ise 18/9 en boy oranı ve 6 inç büyüklüğündeki ekran oldu. Bunun yanı sıra telefonun önünde yer alan sensörler ve kamera bölümü, bir bantla kapalı olduğundan görünmüyor. Arka tarafında ise kapak bulunması sebebiyle herhangi bir bilgiye ulaşılamıyor. Ancak telefonun kıvrımlı ekranı HTC U11 + ‘den çok farklı görünmeyeceğini gösterir nitelikte bulunuyor.

Öte yandan daha önceki yaptığımız haberlerde HTC’nin modaya uyarak U12’yi çerçevesiz ekranla sunacağını duyurmuştuk. Bununla birlikte ekran çözünürlüğünün 4K olacağını da belirtmiştik.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Ülkemizde Bir Yerli Daha Telefon Firması Kuruluyor!
Cumhurbaşkanımız R.T.E Yerli Telefon Çagrısında Bulundu!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Xiaomi Mi A2`nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir