Samsung Yine Yeni Reklam Filminde iPhone X’un İnternet Hızıyla Dalga Geçti!

vzrteknoloji 18 Tem 2018

Samsung yine yeni tanıttığı reklam filminde, iPhone X ve iPhone X’un mobil bağlantı hızıyla dalga geçti.Apple firmasını baya bir kızdıracak görünen reklam kullanıcılar tarafından hem tepkiyle hemde gülünç karşılandı.

Samsung ve Apple uzun süredir kapışmada ve Tom ve Jerry gibi birbirlerini yiyip duruyorlar.Dünyanın en çok satan akıllı telefon üreticileri olmalarından ve birbirleriyle kıyasıya bir mücadele içine girmelerinden ötürü, ilginç reklam filmleriyle çokça karşımıza çıkmışlardı. Birbirleriyle dalga geçen reklam filmleriyle daha fazla kullanıcıya ulaşmayı amaçlayan iki şirket, tatlı rekabetin sonunda gülümseten çalışmaları takipçilerine ulaştırmışlardı.

Reklam filmlerinden sonuncusuysa Samsung tarafından geldi. Dün itibarıyla yayınlanmaya başlanan reklam filminde, Apple Store’a giden bir müşterinin iPhone X’un internet hızıyla ilgili sorduğu bir soruya yer verildi. Reklamda müşterinin satış elemanına “iPhone X en hızlı internet bağlantısına sahip değil, öyle mi?” şeklinde bir soru yönelttiği görülürken, satış elemanının ilk cevabı “iPhone 8’den hızlı” oldu. Sonrasında “Galaxy S9’dan kötü yani” gibi bir tepki veren müşterinin bu cümlesinden sonra Apple çalışanının soruya cevap veremediği görüldü.

Yapılan testler sonucunda CAT 19 LTE modem kullandığı bilinen Samsung Galaxy S9’un, iPhone X’dan 37 kat, Google Pixel 2’den ise 17 kat daha hızlı şekilde internete bağlanabildiği ortaya çıkmıştı. S9 testler sırasında saniyede 1.2 Gbps hıza ulaşmayı başararak, önemli bir rekorun altına imza atmıştı.İnanın bunun sonu nereye kadar gidecek bizimde bir bilgimiz yok lakin firmalar gibi kullanıcılarınıda karşı karşıya getirmesi kullanıcıları korkutuyor.

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir