Samsung,Reklam Filminde Apple’a Ağır Göndermeler Yaptı!

vzrteknoloji 19 May 2018

Samsung reklam filminde rakibi olan Apple`a hiç acımadı ve bu konuda bir reklam filmi çekti. Reklam içerisinde Apple’a anlatılması gereken ne varsa içeriyor.

Samsung yeni çıkardıgı reklam filmi ile Apple ve Samsung kullanıcılarını birbirine düşürecek gibi görünüyor.Ancak Samsung bu konuda biraz haklı gibi duruyor.İçerik tam olarak reklam filminde şöyle gerçekleşiyor.

Reklamın başında bir kadın havalimanında ödeme yapıyor. Sıra ona geliyor ancak Apple cihazının Wallet (Cüzdan) uygulaması geç açılıyor.Görevli kadına ise “Bir saniye, yükleniyor.” diyor. Arkasından gelen kadın ise Samsung cihazını çıkarıyor ve hiç beklemeden ödemesini yapıyor.

Daha sonra kadın annesinden bir mesaj alıyor. Mesajda “iPhone 6’nı yeni sürüme yükselttin mi?” yazıyor. Arkasına ise bir korkma ve kaplumbağa emojisi eklenmiş ki burada cihazın kaplumbağa hızında çalıştığı vurgulanıyor.Anlıyacagınız Samsung diyor ki siz özellik olarak kötüsünüz biz iyiyiz diyor.

Ardından uçakta film izlemeye çalışan kadın uygulamanın açılmaması nedeniyle telefonu kapatıp Samsung kullanıcısının telefonuna bakmaya başlıyor. Daha sonra yağmurda taksi çağırmaya çalışan kadın telefonda uygulamanın açılmaması nedeniyle taksi çağıramıyor.

Oradan bir taksiye biniyor ancak bindiği taksiyi daha önceden başka bir kadının çağırdığını öğreniyor. O kadın ise taksiyi Samsung cihazı ile çağırıyor. Ardından Apple yetkili servisine giden kadın bir sonuç alamıyor.

İşte burdan sonra herkesin ilk izleyişte farkedemediği bir kısım var. Servis sahnesinden sonra kadın dışarda yürürken yanlarından şemsiye altında yürüyen bir baba ve oğlu geçiyor. Baba ve oğulun saç kesimine baktığımızda iPhone X’in çentikli ekranına benzeyen saçları olduğunu fark edebilirsiniz.Yani Samsung diyorki istedigin kadar degişiklik yap ama bana karşı birşey yapamazsın.

Daha sonra kadın kendine bir Samsung cihaz satın alıyor.Şunuda söylemek gerekiyor ki bu reklam filmi Apple’ı hiç acımadan eleştiriyor.  Aslında iPhone 6 gibi cihazların performans sorunu kullanıcıları derinden etkiliyor. Bu sorun çözülmezse Apple daha çok eleştiri alacak ve satışları kat kat düşecek gibi duruyor.Aşağıdaki videodan reklam filmini inceleyebilirsiniz.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir