Tasarımıyla ‘Ben Aslında iPhone X’um’ Diyen, 21:9 Ekranlı Telefon: Oukitel U18!

vzrteknoloji 06 Şub 2018

Sınırlı sayıda üretilen Oukitel U18, iPhone X tasarımı ile düşük bütçeli Apple hayranlarını selamlarken, 21:9 ekranı ile film severlerin ilgisini çekebilecek bir cihaz. Üstelik fiyatı yalnızca 530 TL(vergiler hariç).

Daha önce piyasaya çıkardığı 10.000mAh bataryalı akıllı telefonu ile adından söz ettirmeyi başaran Oukitel, şimdi de tasarımı iPhone X’a benzeyen, ekran en/bot oranının ise eşi benzeri olmayan yeni akıllı telefonu Oukitel U18’i piyasaya sürdü.

Oukitel U18’e ilk baktığınızda iPhone X ile karıştırmanız muhtemel. Fakat sadece birkaç saniye daha baktığınızda ekranın altında duran geniş çerçeve oldukça dikkat çekiyor. Bu geniş çerçevelere rağmen Oukitel U18, iPhone X’dan daha uzun bir ekrana sahip.

Akıllı telefonların ekranları çoğunlukla 16:9 formatına sahiptir. Son tanıtılan amiral gemileri ve bazı orta seviye akıllı telefonlar ile bu format 18:9’a doğru kaymaya başladı. Oukitel U18 ise tam 21:9 ekran en boy oranına sahip. Dolayısı ile cihaz oldukça ince ve uzun.

Peki bu ekran formatının kullanıcılara ne gibi avantajları olacak? Tam olarak hiçbir şey diyebiliriz. Neredeyse tüm Android uygulamalar 16:9 formatına göre tasarlanmıştır ve 18:9 formatlı amiral gemileri dahi bunu şu ana kadar değiştiremedi.

Oukitel U18 Özellikler

  • İşlemci: MediaTek MT6750T
  • RAM: 4GB
  • Depolama: 64GB
  • Ekran: 5.85 HD++
  • Batarya: 4000mAh

İşletim Sistemi: Android 7.0 Nougat

Oukitel U18 her ne kadar farklı bir telefon olsa da kesinlikle ilgi çekici bir özelliği bulunmuyor. Şirket de bunun farkında olacak ki Oukitel U18’in yalnızca 1000 adet üretildiğini açıkladı. Oukitel U18’in fiyatı ise yalnızca 180 Dolar (530 TL).

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir