Terrafugia,Uçan Otomobilini Yakında Satışa Çıkarıyor!

vzrteknoloji 23 Tem 2018

Terrafugia, bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen farklı modellerde araçları ile kullanıcılarını mest ediyor.Firma yeni çıkaracağı uçan otomobil ile birlikte hem otomobil ve uçak sektörünü karıştırmayı hemde iyi kar elde etmeyi düşünüyor.

Volvo’yu da bünyesinde bulunduran Çinli otomotiv devi Geely, geçtiğimiz yıl Terrafugia isimli bir başka otomobil üreticisini daha satın almıştı. Satın alınan bu otomobil üretici firması ile birlikte firma teknolojiye ayak uydurmak için uçan otomobil çalışmalarına hız vermeye başladı.

ABD’de kurulan Terrafugia, yıllardır uçan otomobil konseptleri üzerinde çalışıyor. Hem havada hemde karada gidebilen çeşitli konsept otomobiller geliştiren şirket, ilk kez bir uçan otomobilini satışa sunmaya hazırlanıyor.

Massachusetts merkezli Terrafugia şirketi, daha önce katlanabilir kanatlara, dört tekere ve sinyal lambalarına sahip iki kişilik uçan otomobili ile dikkatleri üzerinde toplamıştı. Hatta şirketin ürettiği araç geçtiğimiz yıl Federal Havacılık İdaresi (FAA)’dan onay almayı da başarmıştı.

Terrafugia’yı bünyesine katan Geely, gelecekte kendi markasıyla veya Volvo ile iş birliği yaparak uçan otomobiller piyasaya çıkaracak mı, sorusunun cevabı şimdiden merak ediliyor.

Özellikleri

-Hem havada hem de karada hareket edebilen Transition’ın Amerikan Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve Ulusal Karayolu ve Trafik Güvenliği Yönetimi’nin (NHTSA) standartlarına uyduğu belirtiliyor.

-Yapılan geliştirmeler ise 5 başlık altında toplanıyor: Hibrit elektrik motoru: Transition’ın artık hibrit modda kullanılabildiği kaydedilmiş. İçten yanmalı motor ve LiFePO4 pil kullanan aracın pilinin diğer lityum pillere göre de daha güvenli olduğu açıklanıyor.

-İtici güç: Gaz pedalının itici bir güç özelliğine sahip olduğu ve uçuş sırasında ayrıca güç sağladığı belirtiliyor. İç mekan: Tasarım hatlarında yapılan değişiklikle beraber güncellenen yeni koltuklar iç mekan tasarımını değiştiriyor.

-Daha etkileyici ve sezgisel bir arayüz deneyimi de sunan otomobilin bagaj kapasitesi de artırılıyor. Güvenlik: Güncellenen güvenlik sistemleri arasında geliştirilmiş emniyet kemerleri, hava yastığı ve sürüş modu sırasında üçlü arka kamerası ile artırılmış görüş alanı bulunuyor.

-Partnerler: Firma son model havacılık elektroniği araçları sağlayan Dynon ve paraşüt sistemini sağlayan BRS ile iş birliğini de duyurdu. Otomobilin fiyatına ilişkin ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Tesla Bu Seferde Sörf Tahtasını Üretip Satışa Sundu!
Gaziantepli Vatandaşımız Kendi Çabasıyla Kızılötesi Kamera Üretip Tübitak’a Sattı!
Yapay Zekalı Araçlar Sonumuzu Getirecek Gibi Görünüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir