Ticaret Bakanlığı:Uber’in Vatandaşlara Faydası Var Taksiciler Kendini Check Etsin Dedi!

vzrteknoloji 16 Mar 2018

Gazeteciler ile bir araya gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi,Uberin vatandaşlar için bir karşılıgının oldugunu ama Taksicilerin kendini check etmesi gerektigini söyledi.

Son günlerde Uber Sürücüler İle Taksi sürücüleri arasında gerilim baya baya artmış durumda özellikle bu durum İstanbulda yaşanıyor.

Taksicilerin ifadesine göre Uber sürücüleri yasal olarak taksicilerin ödedikleri vergiyi ödemiyor yani Korsan taşıma yapıyor.Gümrük ve Ticaret Bakanı bu konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Bakan bunun sektör analizini yaptıklarını Uber ve Taksi sürücüleri bir araya getirecegini söyledi.Aynı zamanda Uberin piyasada tutulmasından dolayı söz hakkının oldugunu söyledi.

Bakan aynı zamanda Taksicilerin kendilerini check etmesi gerektigini Uberin saglayıpta onların neyi saglayamadıgını araştırmalarını istedi.

Aynı zamandada Tüfenkçi bu konu ile ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanlığı,Ulaştırma Bakanlığı,İçişleri Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı ile birlikte çalıştıgını söyledi.

Aslında Asıl Meseleyi Bir Arkadaşımızın Youtube Hazırladıgı Video Açıkca Açıklıyor.İyi Seyirler Dostlar!

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Üniversite Ögrencilerimiz Gizli Roket Atar Sistemi Geliştirdi!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Ülkemizin Yeni Gözdesi Milli Enerji Silahı ‘Wattozz’ İle Tanışın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir