Uçan Araba PAL-V Satışa Çıktı!

vzrteknoloji 09 Mar 2018

Hollandalı şirketin 15 yıldır üzerinde çalıştığı PAL-V isimli uçan araba, Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. 

Fuarda yapılan tanıtımın ardından uçan arabanın ön siparişlerinin alınmaya başlanacağı açıklandı.

Dünyanın ilk uçan arabası PAL-V, bir süredir konsept çalışmalarıyla adından söz ettirmeyi başarıyordu. Yayınladığı videolarla kendisine hayran bırakmayı başaran araba, nihai haliyle Cenevre Otomobil Fuarı’nda ziyaretçileriyle buluştu. Aracın bitmiş halinin sergilenmeye başlanmasının ardından bir açıklama yayınlayan Hollandalı şirket, PAL-V’nin ön siparişini kendi internet sitesi üzerinden almaya başladığını duyurdu.

2019 yılı itibarıyla satılmaya başlanacak olan uçan arabanın karada 160 kilometre saat hıza ulaşabildiği belirtilirken, havada 170 kilometre saat hızları görebildiği kaydedildi. 11 bin feet’e kadar yükseğe çıkabilen arabanın, depoladığı yakıtla birlikte 563 kilometre uzağa gidebildiği söylendi.

Yol modundan uçuş moduna sadece 10 dakikada geçebilen ve gerçek anlamda bir uçan araba olan PAL-V’yi kullanmak için pilot lisansının zorunlu olduğunun altı çizilirken, arabanın ilk etapta sadece 90 adet üretileceği vurgulandı. 499 bin Euro yani günümüz döviz kuruyla 2,3 milyon lira civarında satış fiyatı olan arabanın, yakın zaman sonra 299 bin Euro yani 1,4 milyon TL fiyat etiketiyle satılacak bir başka modelinin daha piyasaya sürüleceği açıklandı.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!
Aselsan ve Temsa Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsünü Üretti!
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir