Bill Gates’e Göre CTRL+ALT+DELETE Kısayolu Pratik Değil!

vzrteknoloji 25 Eyl 2017

Windows kullanıcıları, Ctrl+Alt+Delete komutunu gayet iyi bilir. Genelde program geçersiz bir işlem yürüttüğünde ya da görev yöneticisinden bir işlem yapmak istediğinizde kullandığımız bu komut, Bill Gates’e göre tek tuşa atanarak daha pratik bir hale getirilebilirdi. Mühendislerinin kendisini bu konuda dinlemediğini belirten Gates, eğer bu kısayolu tekrar yapabilseydi, tek tuşla veya tek elle yapılabilecek bir kombinasyona atayacağını belirtti.

IBM bilgisayarların donanımsal klavyelerinin, mutlak kesinti için sadece bir yola sahip olduğunu, bu yüzden işin içinde bulunan mühendislerin klavyeye yeni bir tuş koymaları gerektiğini bel,irten Gates, günümüzdeki bir çok klavye bu fonksiyon tuşuna sahip olduğunu söyledi. Bu tuşu tek bir tuş halinde tasarlayabileceklerini ancak o dönem bunu istemeyen bir mühendisten dolayı tasarlamadıklarını belirten Gates’in bahsettiği kişi David Bradley adlı mühendis.

“Eski IBM Mühendisi David Bradley”

Bradley’nin Ctrl+Alt+Delete kombinasyonunu bilgisayarlara getiren mühendis olduğu biliniyordu. Ancak Bill Gates’in memnuniyetiyle yapılan bir işlem olduğu sanılsa da son röportajla birlikte Gates’in de bu zor kombinasyonu yazılımında aslında pek istemediği ortaya çıktı. Siz ne düşünüyorsunuz? Geçersiz işlem için daha kolay bir komut kısayolu gerekiyor mu? Yoksa Ctrl+Alt+Delete artık bilinen bir kısayol olduğu için değiştirilmemeli mi?

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Norveç’te “Alpha Electro G2” Adlı Elektrikli Uçak Test Edildi!
IGTV,Youtube’a Rakip Olarak Geliyor!
Uber’in Rakibi Lyft Farklı Bir Uygulama İle Bisiklet Kiralama İşine Giriyor!
Fitbit Versa Türkiye’de Hizmete Başladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir