Google’ın Başı Cinsiyet Ayrımından Yandı!

vzrteknoloji 17 Eyl 2017

Üç kadın çalışan, teknoloji şirketine çalışanlar arasında terfi ve maaş konularında cinsiyet ayrımı yaptığını öne sürerek Google’a dava açtı. Davayı açan eski çalışanların daha önceden Google’ın Kalifoniya eyaletinin Mountain View adlı şehrinde bulunan biriminde yazılım mühendisi, yönetici ve iletişim uzamnı olarak çalıştığı bildirildi.

Tamda bu noktada son raddeye geldiklerini belirten çalışanlar, aynı işi yapmalarına rağmen kadınlara daha az maaş verildiğini ve aynı pozisyon için kadınlar yerine erkeklerin terfi ettirdiğini belirttiler. Eski çalışanlar bu haksızlığa bir dur demek adına Google’a dava açtı.

ABD Çalışma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada konuyla ilgili soruşturma başladığı ifade edilirken, Google’dan cinsiyet ayrımcılığı iddialarıyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!
Your Phone İle Sorunsuz Mobil Senkronizasyonu Sağlandı!
Youtube Gece Modu Özelliği Android’e Gelmeye Başladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir