Harvard Profesörü Bitcoin 100 Dolara Düşebilir Dedi!

vzrteknoloji 07 Mar 2018

20 bin dolar seviyelerini gördükten sonra 8 bin dolarlara kadar düşen kripto para birimi Bitcoin, birçok yatırımcısının canını bir hayli sıkmıştı.

Yatırımcıları üzecek bir başka açıklamaysa Harvard Üniversitesindegörev yapan Profesör Kenneth Rogoff’tan geldi.

Harvard Üniversitesinden Profesör Kenneth Rogoff, kripto para birimi Bitcoin’in değerinin önümüzdeki 10 yıl sonunda 100 dolar seviyesine düşmesi olasılığının, 100 bin dolar seviyesinden işlem görme olasılığından daha fazla olduğunu anlattı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ekonomi kanallarından CNBC’ye konuşan Rogoff, “Bitcoin’in 10 yıl sonra şimdiki fiyatının küçük bir kesiri olacağını düşünüyorum. Bugünden 10 yıl sonra Bitcoin fiyatının 100 dolar olmasını, 100 bin dolar olmasına göre daha büyük olasılık olarak görüyorum. Kara para aklama ve vergi kaçırma için kullanılma olasılıklarını ortadan kaldırdığınızda, dijital paraların bir işlem aracı olarak kullanımları çok küçük” ifadelerini kullandı.

Bitcoin, Şubat 2017’den sonra hızlı bir yükselişe geçmiş ve Aralık 2017’nin başında 20 bin dolar sınırı zorlamıştı. Sonraki aylarda yaşanan skandallar, yanlış anlamalar ve kimi para babası oyunlarıyla 8 bin dolar seviyelerine dönen dijital para birimi, bugünlerde 11 bin dolar seviyelerinden işlem görmeye başlamıştı.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Instagram’ın Yeni Güncellemesi İle Takipçi Silme Özelliği Devreye Giriyor!
WhatsApp’ın Bu Sefer Bildirim Ekranına Bir Güncelleme Aldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir