Norveç’te “Alpha Electro G2” Adlı Elektrikli Uçak Test Edildi!

vzrteknoloji 21 Haz 2018

Slovenya merkezli şirket Pipistrel, “Alpha Electro G2” adında tamamen elektrikle çalışan bir uçak üretti. Elektrikli uçağın ilk test uçuşu Norveç’te yapıldı.

Test uçuşuna başlanılan uçagın testleri başarılı gibi görünüyor.Oslo Havalimanı çevresinde tur atan uçak, daha sonra güvenli bir iniş gerçekleştirdi. Uçuş boyunca uçağın pilot koltuğunda Norveç Ulaştırma Bakanı Ketil Solvik-Olsen yer alırken, Norveç’te birçok havaalanını işleten devlete ait Avinor şirketinin başkanı Dag Falk-Petersen de test uçuşunda Solvik-Olsen’e eşlik etti.

“Alpha Electro G2”nin üreticisi Pipistrel, iki koltuğu bulunan uçağın, 50 kilovat gücündeki bir motora ve 21 kilovat saatlik bir bataryaya sahip olduğunu söyledi. Uçağın, bu özellikleri sayesinde havada bir saate kadar kalabileceği belirtiliyor.

Solvik-Olsen, elektrikle çalışan uçakların ticari hizmet vermesinin “birkaç yıl içinde ulaşılabilecek bir gerçek” olduğunun, bu test uçuşu sayesinde daha iyi anlaşıldığını söyledi.

Çok sayıda adaya ve fiyorda sahip olan Norveç’in, bu fiziki koşullarından dolayı elektrikli uçaklarla yolcu taşınması için ideal bir yer olduğu belirtiliyor. Norveçli yetkililer, elektrikli uçaklarla ticari seferlere 2025yılında başlamayı hedefliyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Tesla Bu Seferde Sörf Tahtasını Üretip Satışa Sundu!
Gaziantepli Vatandaşımız Kendi Çabasıyla Kızılötesi Kamera Üretip Tübitak’a Sattı!
Yapay Zekalı Araçlar Sonumuzu Getirecek Gibi Görünüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir