Polisler Yüz Tanıma Gözlükleri Kullanacak!

vzrteknoloji 09 Şub 2018

Çinli yetkililer en etkili gözetim aracı olan, yeni yüz tanıma gözlüklerini tanıttı. Yüz tanıma gözlükleri, en kalabalık ortamlarda da insanları tespit etmeye yarayan teknoloji ile donatıldığı söyleniyor.

İlerleyen zamanlarda dünya genelinde belki kullanıma sunulabilir.Veri tabanına tanımlanan bireyler sayesinde kullanıma olanak sunuyor. Önce tespit edilmek istenen kişiye gözlükle bakılıyor ve daha sonra veritabanına tanımlanan bireylerin bilgileri ile kıyaslanıyor. Bu kıyaslama sayesinde, önce yüzün genişliğini ve daha sonra da derinliğinin ölçümleri alınıyor. Bu sayede saniyeler içinde kişi tespit ediliyor. Bir diğer değişle FaceID gibi çalışıyor.

Geçen sene ortaya çıkan cihaz, Zhengzhou Doğu Demiryolu taraflarında başarılı bir şekilde test edildiği söyleniyor. Yetkililer, gözlükleri kullanarak, büyük vakalarla bağlantılı olan 7 kişinin yakalanmasında ve diğer 26 kişinin de sahte kimlikle seyahat ettiğini ortaya çıkardı.

Gözlükler nakliye geçiş noktalarında ya da sınır geçiş yerlerinde kullanılabilir ve şu an uygulamanın birkaç dezavantajı olduğu söyleniyor.

Ayrıca yüz tespiti yapılan kişileri bulmak da sıkıntılar yaşanabiliyor çünkü polisler ya da yetkililer geldiğinde kalabalık bir ortamda onları bulmakla uğraşabiliyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Tesla Bu Seferde Sörf Tahtasını Üretip Satışa Sundu!
Gaziantepli Vatandaşımız Kendi Çabasıyla Kızılötesi Kamera Üretip Tübitak’a Sattı!
Yapay Zekalı Araçlar Sonumuzu Getirecek Gibi Görünüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir