Temassız Ödeme Teknolojisi Seviye Atlıyor!

vzrteknoloji 07 Mar 2018

Yeni teknolojiler, her geçen gün farklı özelliklerle donatılıyor ve kullanım alanları genişliyor. 

Kredi kartı veya nakit para olmadan ödeme yapmayı mümkün kılan temassız ödeme sistemleri, Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2018‘de tanıtılan takılarile bir adım daha ileri gidiyor. Gündelik hayatta kullandığımız takılar, tanıtılan teknoloji sayesinde ödeme araçlarına dönüşüyor.

Kredi Kartı Kullanımı Düşeceğe Benziyor

Alışverişsiz hayatı bırakın, neredeyse alışverişsiz bir günümüz bile geçmiyor. İlla ki bir şeye ihtiyaç duyuyoruz ve ödemesini yapıp satın almak durumunda kalıyoruz. Zaruri ihtiyaçların dışında da alışveriş yapmak, pek çoğumuz için rahatlatıcı bir faktör.

Nakit para taşımanın zorlukları ve güvenlik açısından da tehlikeli olması, alışverişdünyasında bir yeniliğin doğmasına sebep oldu. Bu yenilik de şüphesiz ki banka kartları ve kredi kartları. Bu kartlar özellikle son dönemde mahalle bakkallarımızda bile kullanılabilir hale geldi.

Nakit para cüzdanları yerine kart cüzdanlarının kullanımının oldukça arttığı dönemimizde, bu kredi kartlarının kullanımını kolaylaştıran bir teknoloji geliştirildi. Bu teknoloji sayesinde biz tüketiciler; kredi kartlarımız herhangi bir mekanizmadan geçirilmeksizin, sadece kartımızı ödeme cihazına göstererek ödeme yapabildik. Fakat yine de bu kartları cebimizden çıkardık, görevli kişiye uzattık ve ödememizi yaptık. İşte bu noktada Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılan bir proje sayesinde işlerin biraz daha kolaylaştırılabileceğini görüyoruz.

Temassız Ödeme Araçları Çoğalıyor

MWC 2018‘de tanıtılan projede, içerisinde temassız ödeme teknolojisini bulunduran bileklik ve yüzük gibi gündelik hayatta sıklıkla kullandığımız takılar tanıtıldı. Bu takılar sayesinde kredi kartına ihtiyaç duymaksızın, parmağımızı veya bileğimizi uzatarak ödeme yapabileceğiz.

Kredi kartlarında sıkça karşılaştığımız Visa‘nın Avrupa’daki ürünlerinden sorumlu isim olan Mike Lemberger, tanıtılan projeyle ilgili açıklamasında bu takılar için “Visateknolojisinin, tüketici kişilere ödeme imkanları konusunda en yeni gelişmeleri sunma amacında olan finansal kurumlar ve perakendecilerin çalışmalarına nasıl destek olabileceğini gösteren harika bir örnek.” söylemlerinde bulundu.  Lemberger, takı markaları olan Folli Follie ve Links of London gibi iş ortakları ile çalışıldığını da ekledi.

Temassız ödeme teknolojisini kullanan yüzük ve bileklikler, ilk olarak bulunduğumuz 2018 yılı içerisinde NBG ortaklığı ile Yunanistan’da kullanıma sunulacak. Daha sonra dünyanın diğer yerlerine de pazarlanacağı düşünülen takılar, estetiksel açıdan albenisi olan modeller olabilirlerse, güzel satış rakamlarına ulaşılabileceğini tahmin ediyoruz.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Tesla Bu Seferde Sörf Tahtasını Üretip Satışa Sundu!
Gaziantepli Vatandaşımız Kendi Çabasıyla Kızılötesi Kamera Üretip Tübitak’a Sattı!
Yapay Zekalı Araçlar Sonumuzu Getirecek Gibi Görünüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir